Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Obsidian

Vykupminci.cz
Numisargo

Obsidian

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Štiavnické pohorie, oblasť Bzenica

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Farba je čierna, alebo tmavo zelená ,
nejako sa neviem zorientovať? :roll:
Hurá hľadať ďalšie ks...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Čisto čierna
Registrovaný uživatel
Vo Vinickach sa nachadzaju krasne cierne.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
A toto je obsidián z Arménie, cca 70 x 50 mm, 2019, průhledný, hnědý (jako moravské záhnědy) a drahokamové kvality, vhodný i pro facetové broušení. Od kamaráda.

zdravím všechny
kpt

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zajdem do dielne, nafotim obsidian z Viniciek tiez drahokamova kvalita.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Zajdem do dielne, nafotim obsidian z Viniciek tiez drahokamova kvalita.


ty máš doma taky šecko že? tuším to má i nějaké pojmenování... :lol:
Registrovaný uživatel
Z Viniček máme taky, malé kousky, krásně černé, v průsvitu šedivé.
Registrovaný uživatel
Vaha priemerne od 5 do 30 gramov.
Farba cierna.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Pochadzajú z vychodu ale naši predkovia ich rozvláčili aj na vzdialenost 800 aj viac km. Môj naj nález váži 1075g a pokiaľ sa nemylim najv. na SK najdeny ma 2,2kg.
Registrovaný uživatel
Môžu byť takmer úplne číre až čierne nepriesvitné ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
szilvorium napsal
Pochadzajú z vychodu ale naši predkovia ich rozvláčili aj na vzdialenost 800 aj viac km. Môj naj nález váži 1075g a pokiaľ sa nemylim najv. na SK najdeny ma 2,2kg.


Hodne výdatných nálezísk je na východe ako pozostatok sopečnej činnosti,

ale nájdu sa mimoriadne pekné nálezy obsidiánu okolo Trenčína a kade tade, pekné tmavozelené.

Osobne aj ja som vlastnil obsidián cez 12 800 karátov nádherná čierna farba určite v niektorom vlákne je aj fotka čo som vložil...

Holt človek bol mladší hodne som prelozil pohoria kvôli hľuzovkám a občas sa prihodili zaujímavé nálezy...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
prengel napsal
Štiavnické pohorie, oblasť Bzenica

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
zvláštne,pohybujem sa v tom okolí,ale ešte som tam nenašiel obsidián. skamenelé drevo áno. je to polný zber??
Registrovaný uživatel
grofik napsal
szilvorium napsal
Pochadzajú z vychodu ale naši predkovia ich rozvláčili aj na vzdialenost 800 aj viac km. Môj naj nález váži 1075g a pokiaľ sa nemylim najv. na SK najdeny ma 2,2kg.


Hodne výdatných nálezísk je na východe ako pozostatok sopečnej činnosti,

ale nájdu sa mimoriadne pekné nálezy obsidiánu okolo Trenčína a kade tade, pekné tmavozelené.

Osobne aj ja som vlastnil obsidián cez 12 800 karátov nádherná čierna farba určite v niektorom vlákne je aj fotka čo som vložil...

Holt človek bol mladší hodne som prelozil pohoria kvôli hľuzovkám a občas sa prihodili zaujímavé nálezy...
okolo trenčína sa obsidián vôbec nevyskytuje,všetok obsidián pochádza z juhovýchodu slovenska a nejaký sa dá nájsť v Hliníku n/h. a našiel sa aj v Kiare pri modrom kameni ale to boli úštiepky a zrejme dovezené. okolo trenčína maximálne rohovce,silicity. žiadny obsidián na sk nieje zelený,len sivý ,čierny a pásikavý sivo čierny. takže predpokladám že si našiel strusku
Registrovaný uživatel
Brehov

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Momentálne nemám žiadnu vzorku na ukážku, pekné tmavozelené mi dodával občas jeden človek z jednej dedinky v okolí.
Nikdy som nechcel ísť do kopcov hoci ma volal, ale možno tohto roku pokiaľ nezmení názor dám sa pozvať, samozrejme dodám fotky.
Pokiaľ klamal on klamem aj ja, ale nejazdí autom ani nefandí minerálom mne to dával ako proti hodnotu za určovanie starého Ríma atď....
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
caco napsal
Brehov

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Tie sú skutočne super kvalita, ja čo som mával od známeho farbu mali nádhernú zelenú, ale disperzia svetla nebola tejto kvalite, je pravda v tom období nevenoval som pozornosť fazetovaniu kamienkov, ale som odosielal na opracovanie...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Momentálne nemám žiadnu vzorku na ukážku, pekné tmavozelené mi dodával občas jeden človek z jednej dedinky v okolí.
Nikdy som nechcel ísť do kopcov hoci ma volal, ale možno tohto roku pokiaľ nezmení názor dám sa pozvať, samozrejme dodám fotky.
Pokiaľ klamal on klamem aj ja, ale nejazdí autom ani nefandí minerálom mne to dával ako proti hodnotu za určovanie starého Ríma atď....


nuž malý lokálny výskyt sa môže objaviť aj tu pri žiari je ešte jeden ale obsidiány sú pôrovité a rozpadajú sa,takže nanič kvalita,momentálne mám obsidiány len z Brehova ale tam je to už dosť vyzbierané.kamarát bol teraz po hlbokej orbe a našiel 3ks !! 2cca. 2cm a ten jeden velký ako dlan 340g ,ale teraz som ho naformátoval tak má 149g-749ct uvidíme po výbruse kolko bude mať
Registrovaný uživatel
prengel napsal
Štiavnické pohorie, oblasť Bzenica

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Nedalo mi trochu som pátral ,jedná sa o perlit , použitie do zatepľovacích systémov.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
« Poslední úpravu provedl(a) grofik v 19. 1. 2020, 14:12. »
Registrovaný uživatel
perlit sa síce tam ťaží, ale vyzerá inak, toto bude obsidián
Registrovaný uživatel
Zial nie je obsidian. Fotku som poslal vratane lokality na loziskovu geologiu.
Odpoved odbornika...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
asi sa nepozrel na fotku
Registrovaný uživatel
V kamenolome na riolit je aj obsidián.
Registrovaný uživatel
Už som na pc; pre upresnenie doplním, rovnaká otázka smerovala ku obidvom geológom, jeden pripustil aj smolenec a perlit, nie smolinec, druhý len perlit obaja sú docenti...? :D Súhlasím obidva nerasty obsahujú určité percento skla oba sú sopečného pôvodu.
Pokiaľ vezmeme do úvahy od Lehôtky pod Brehmi po Zvolen sú ložiskové zásoby 30 mil ton riolitu s obsahom skla od 8 do 29 % a babo raď...
Moja úvaha, nikdy nehovor nikdy, pripúšťam na fotke je obsidián pokiaľ vezmeme do úvahy od Slovenskej brány po Novú Baňu je najmladší sopečný kráter na Slovensku.

Preto je mimoriadne ťažko sa kvalifikovane vyjadrovať pri nerastoch a mineráloch bez nejakej hlbšej analýzy...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Caco ... Pokial potrebujes nejaky obsidián napis na mail.

K obrazku ... Moze to byt obsidian, ale kym nemam v ruke nepotvrdim 😀

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Minerály » Obsidian

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1