Moderátoři: Jaromir, Admin - Zdeněk Jindra, smith
Příspěvky: 759
Zaregistrován
13. 12. 2010
Aj keď sa nejedná o známky za tisíce, myslím si, že v tejto forme stojí tento materiál za ukážku. Súčasne by som sa chcel poďakovať za spoluprácu smithovi a blazekovi007.
Obrázky:
Příspěvky: 122
Zaregistrován
22. 10. 2012
Příspěvky: 134
Zaregistrován
12. 5. 2012
veľmi pekné!
Příspěvky: 13 791
Zaregistrován
6. 11. 2008
Velmi pěkně zpracované 😉
Jen u této hodnoty pokládám za zbytečné snažit se za každou cenu odlišovat nějaké barvy. Pak by asi bylo dobré doplnit o celistvosti které se neukazují moc běžně oproti celkem častému užití na průvodkách.
Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Příspěvky: 11 619
Zaregistrován
12. 6. 2012
Je to moc pěkně zpracované a je v tom vidět i ta preciznost v určování polí.
Ale ten dopis mi tam chybí taky (Dráček má recht). Blbé je tam taky to prázdné místo na dvouznámkovou frankaturu, takto to nelze teď vystavit. Osobně se mi exponáty podobného typu ale příliš nezamlouvají. Oceňuju tu práci a všechno okolo, ale je to takové dost jednotvárné. Jsem viděl třeba jednorámovku Ferenz Liszt - desky a použití všech desek aršíku na korespondenci. Je to určitě pracné, pro specialistu zajímavé a často i poučné, je v tom naprosto nepochybně vidět ta filatelistická věda a zaujetí, ale je to zkrátka poněkud jednotvárné pro diváka (třeba u britských jsou aspoň ty písmenka u jednotlivých polí). Nejsem s tímto názorem sám a nechci tím nijak snižovat hodnotu, práci a vědu, ale pokud by obdobných exponátů bylo na nějaké (menší) výstavě 10, bude to k nekoukání.
Já to pochopil tak, že uvádí, že zkrátka existují odchylné odstíny, stejně jako existují i jiné druhy papíru. Prostě specialisovaná věda v praxi.🙂
Příspěvky: 3 067
Zaregistrován
7. 6. 2011
Velice hezky zpracovane,graficky perfektni(uz jenom to secesni logo,nuovo?pou-
zivam take),chybi mi rovnez nejake postovni doklady,rozdily barev bych delal jen
se znamkami nerazitkovanymi..ale jinak respekt a gratulace..😆
Příspěvky: 10 878
Zaregistrován
6. 2. 2009
Myslím si, že Doddie to ani nepoňal, ako výstavný exponát. Len chcel ukázať, že on to robí takto.
P.S. pre Pavel III: K tej jednotvárnosti, to čo si prezentoval ty s pretlačami na uhorských známkach by som dal tak isto na jednu roveň jednotvárnosti, ak tam neuvedieš jednotlivé typy pretlačí samostatne pri známkach (ako ti to už bolo aj poradené)
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Příspěvky: 759
Zaregistrován
13. 12. 2010
Ďakujem za reakcie a podnety, ktoré si vážim.
Čo sa týka jednotvárnosti, pre človeka, ktorý sa tej-ktorej téme špecializovane nevenuje sa hociktorá oblasť môže zdať jednotvárna, fádna či nezáživná. To je skutočnosť. V podstate som tento materiál vyložil v dobe, keď sa tu rozoberala téma špecializácie u emisie Hradčany. Z mojej strany to bol iba príklad resp. pokus obhájiť skutočnosť, že aj pri, pre niekoho, nezáživných, lacných, bežných či tuctových známkach je možné dosiahnuť celkom zaujímavú úroveň. Čo sa týka celistvostí, už sa na tom pracuje a aj na prázdne miesto dvojznámkovej frankatúry sa už našiel ústrižok... :-)
Ešte raz vďaka.
Příspěvky: 4 195
Zaregistrován
7. 6. 2010
doddie mne sa to paci, i ked nie som fanda hradcanom to sa musim priznat!!! kazdy nech si zbiera co sa mu paci a nech ho upokojuje na dusi...
http://www.infofila.cz/dziak-jan-autor-157
moje články
Příspěvky: 11 619
Zaregistrován
12. 6. 2012
Co místo (území), to extra druhu přetisku, někdy i víc. Je celkem patrné i bez nějakých, místama dost složitých, kresbiček, že ty přetisky jsou dost odlišné. Pokud jsou vysloveně typy v jednom druhu přetisku, tak tam ty detaily mám, s výjimkou menších a větších, širších a užších číslic, tam jsem se spokojil jen s popisem (ono je to celkem patrné i bez obrázku a bez lupy). Že přetisk Bánát - Bacska je jiný než přetisk Pančevo je snad rozeznatelné i bez obrázku, obzvlášť, když to nemíchám dohromady, ale každý má svůj oddíl.
Je to něco dost jiného než "tento puntík je 35 pole, tamhleta čárečka 96". Teoreticky bych mohl podobnou práci předvést na přetisku Oradea - Nagyvárad u druhého nákladu (protože od toho mám celé, nebo skoro celé archy), případně u Lajtabánságu u VII., definitivní, emise (dtto až na jednu hodnotu), ale to by nebavilo ani mne.
A kromě toho nemůžu za to, že například kompletní emise Debrecína 1. emise II. desky je 108 položek (jak jest možno se přesvědčit, ještě mi ledacos chybí). Ale taky tak nějak předpokládám, že většina lidí rozezná žence od královny Zity a u ženců bílé číslo od barevného i bez obrázku a popisu, o parlamentu nemluvě.😕
Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.