Příspěvky: 3 558
Zaregistrován
23. 12. 2009
Sem cekal, kdy sem da ,,reinkarnovany,, Nerva nejake sve kousky...pekne!
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Příspěvky: 8 270
Zaregistrován
12. 1. 2010
Mohl bych vědět, kolik váží ten Maximinus a Severina?
Příspěvky: 829
Zaregistrován
7. 6. 2007
Zvážím je, ale hned to nebude... Snad se k tomu do konce týdne dostanu...
Pecunia non olet
http://moneta-augusta.net/
Příspěvky: 8 270
Zaregistrován
12. 1. 2010
Par prirustku🙂
Ono je to vlastne za posledni 3 mesice..😁 Tak zacnu nerimskymi mincemi:
Miletos, 1/12 stateru, kolem roku 500 pr.n.l, zadny zazrak, ale stejne potesil
Parthska rise, Vologases III (105-147),drachma, mincovna Ecbatana
Obrázky:
Příspěvky: 8 270
Zaregistrován
12. 1. 2010
Nekolik zenskych😋 (vse denary z Rima)
Faustina st. (zena Antonina Pia), razen za Antonina Pia roku 141 (posmrtny)
Lucilla (dcera Marca Aurelia, manzelka Lucia Vera), razen za Marca Aurelia v letech 166-169
Julia Maesa (babicka Elagabala a Alexandra Severa), za Elagabala, 218-220
Julia Mamaea (matka Alexandra Severa), za Alexandra Severa, r. 228
Obrázky:
Příspěvky: 8 270
Zaregistrován
12. 1. 2010
A konecne vsehochut cisaru:
Antoninus Pius (138-161), denar, Rim, 161 (posmrtny za Marca Aurelia)
Philippus I Arabs (244-249), tetradrachma, Antiochie
Gordianus III (238-244), denar (oproti antoninianu mene bezny), Rim, 241-242 .. spatny okraj, nejspis prosel zarem
Constantinus I (Konstantin Veliky), folis/AE3, Siscia, 320-321
Obrázky:
Příspěvky: 13 791
Zaregistrován
6. 11. 2008
Ten Phillip, Costantinus a Faustina(až na ten revers) jsou pěkné mince - blahopřeji, ale u většiny zbytku bych si asi počkal rovnou na lepší stavy...
Zejména když se jedná mimo tu Lucillu o relatině běžné a pravidelně se ukazující(ta Lucilla teda hrůza).Například u toho denáru Gordiana které jsou sice mírně lepší, ale zase téměř vždy krásné stavy je tento hodně špatný-moc horších jsem v ruce neměl).
Prostě u mincí se relativně běžně vyskytujících bych doporučoval si rovnou počkat na pěkná kus a nekupovat horší kvalitu s tím, že ji časem vyměním(to tak maximálně u vzácných ražeb pokud na lepší nemám nebo se zrovna neukazuje).
No už slyším předem obhajobu mincí od Misak33 a majitele...🙂😁
Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Příspěvky: 3 558
Zaregistrován
23. 12. 2009
Ony ty fotky dost zkreslujou...
Kdyz sem tvuj prispevek cetl poprve tak me trochu chytaly nervy. Ale pri praci venku me to trochu preslo takze nebudu na tvuj komentar nijak extra reagovat.
Jen bych rad rekl, ze existuji tzv. nasírači...a bohuzel jednoho takoveho na tomto foru mame. Vim, ze si mysli, ze snedl Salamounovo hovno, ale mohl by se zkusit chovat trochu normalne.
Zajimalo by me Dracku kolik lidi si svymi ,,hodnotnymi,, komentari odradil od sbirani minci, znamek ci bankovek. Ale je to asi takovy syndrom CNS Praha...
Skoda, ze nemas uz nejake kousky ze tve sbirky Rima..hrozne rad bych se pokochal jake super stavy si mel.
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Příspěvky: 13 791
Zaregistrován
6. 11. 2008
Ještě jsem zapomněl, stavem pěkný je i ten Vologases III.
Nyní všeobecně(nevztahuje se přímo na předchozí ukázky) pro Misak33:
Na stavy zejména u dostupných mincí je třeba se dívat nezaujatě(vlastník a podobně smýšlející
např. kamarádi vidí stav vždy lepší).
Sbírej si třeba nečitelné plíšky ve stavu 5/5(nelze to ale moc nazývat sbírkou), když Ti to udělá radost, je to tvé právo a sbírání je přece i zábava(ale nejen!). Je také pravda, že stejnou radost mohu mít z pěkné mince za 200Kč jako z rarity za 20000Kč, takže sbírat pěkné stavy není jen výsadou bohatých a může to dělat i začátečník, pokud nechce mít hned hodně mincí(panovníků) za relativně málo peněz. Ono sbírání je o mnoha letech a je dle mne lepší být "usazen" co se kvality apod. týče do reality hned v počátku, než po letech zjistit, že jsem sbírku plíšků většinou těžce přeplatil a navíc nad ní každý druhý ohrnje nos(platí nejen o mincích Říma). Je lepší si většinou koupit pěkného běžného panovníka než špatný stav vzácnějšího(krásou mince i ekonomicky). Po letech si na toto vzpomeneš!!!
Při sbírání čehokoliv je třeba mít znalosti materiálu a jeho pohybu na trhu(výskyt, pohyb cen u nás i v cizině, výkyvy po nálezech a mnoho dalšího - nezískáš to za 1,2,3 roky...).
Sbírku Říma po panovnících jsem neměl dokonalou i když myslím dost slušnou(ani zdaleka kompletní), ale cca 55% bylo ve stavu poctivá 1, dalších cca 35% ve stavu 2 a jen málo horší(co nešlo sehnat u nás, jezdil jsem kupovat třeba na Numismatu a aukce mimo ČR).
Píšeš něco o syndromu, ale já vídám často(a nejednou zde) tzv. syndrom "růžových brýlí".
Jak jsem tu již jednou napsal, mnoho věcí nevím, jistě ani zdaleka vše jistě neznám a toto o sobě vím(ač z roky sbírání myslím trochu o ledasčem vím i znám).
Delikatesy přenechá jiným - dobrou chuť...
Možná jsem každého nepotěšil, ale pokud jen jeden člověk začně místo "šrotu" sbírat raději kus po kuse mince v pěkných stavech, pak účel mých kritik a komentářů byl bohatě splněn!
P.S. Pokud toto nemůžeš rozdýchat, jdi pracovat na zahrádku(je dnes pěkně) a zkus přemýšlet... 😉
Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Příspěvky: 8 270
Zaregistrován
12. 1. 2010
Dracek:
Vsechny "zenske" vypadaji v realu o neco lepe. Napr. Faustina je nadherne plasticka, ten "spatny" revers je mimo jine zkresleny rozostrenim v dusledku toho, ze na rovne podlozce lezel nakrivo. Samozrejme, je tam nekompletni opis na reversu, ale za 50 dolaru neni co resit.
Julia Maesa je temer v TOP stavu. Jsou tam vady, spocivajici hlavne v "ohryzu" patrnem hlavne na reversu a na horsich pismenech take na reversu, ale jinak je nejlepsi Maesou na nasem trhu za posledni dva roky, co jsem videl (nejen na vlastni oci). Takze tady asi je nesmysl cekat na lepsi, mozna by casem byla, ale na preplaceni na 2-3-4 tisice za spickovy stav fakt nemam (spis chut nez penize, ale i tak..).
To same plati i o posmrtem Antoninu Piovi, byt se bavime o minci, ktera je tak o tridu horsi. Nerikam ze je to super denar, ale pekny je a lepsi za par set sezenu jen tezko.
Ohledne Lucilly, take s ni nejsem moc spokojeny. Ale za opravdu dobry stav se bez ohledu na katalog dnes plati 200 a vice dolaru a na to take nemam naladu, zvlast kdyz mi porad chybi par daleko beznejsich person do sbirky..
Ad Gordian... ano, napsal jsem ze okraje jsou spatne. Ale portret i figura na reversu jsou velmi pekne a celkove minci nechybi neco co nazyvam jako "duch antiky" .. jinak denar je jak jiste vis u Gordiana ve srovnani s antoninianem vzacnejsi nominal, takze do sbirky IMHO patri. BTW, byl za 700, lepsi jsem videl za 1200 a vice.
Jinak jsi mne prijemne prekvapil ze jsi mne nezdrbal za avers Philipa🙂 Kdyz uz o nem mluvime, nevis, proc ho Sear uvadi jako AR tetradrachmu? Prijde mi jako billon (zbytky postribreni jsou celkem patrne i na fotkach) a podobne dalsi tetradrachma z Antiochie, jmenovite Macrina, ktera je skoro na celem povrchu krasne stribrna, odhaluje na trech mistech, ze pod tim stribrem je tmavsi kov se zelenymi oxidy nejspis medi.
Jinak ne ze bych nesouhlasil se spoustou veci co pises. Jen bys to mohl prezentovat take na schuzkach CNS Praha, aby si nemysleli, ze ze vzacnejsiho cisare v spatnem stavu vsichni sednou na zadek a aby se uz nestavalo, ze stavem 1/1 na aukci oznaci neco, co by si zadny slusny sberatel do sbirky nedal😉
Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.