Moderátoři: smith

A co 3,6, a 15 krejcary? Nemusíte dělat jen uherské mincovny. Pokud se chcete zaměřit i na Arpádovce a volené krále, jak jste psal výše, nenajdete tak s výjimkou grošů větší mince. Arpádovské denáry mají 16/17mm. některé jsou i menší. Stejně tam mince volených králů. První tolar byl v Kremnici ražen až na přelomu 15./16 století. Tolary Ferdinanda I. i Maxmiliána patří pořád mezi dost vzácné a ani v dvojkovém stavu je příliv levně nepořídíte. Musíte se rozhodnout ČÍM chcete návštěvníky upoutat. Pokud nechcete vystavovat malé blechy, padá volba automaticky na tolary a to tedy pak ano.
www.slezske-mince.cz
RolencH@seznam.cz

napsal/a:
Presne na to som sa chcel ešte spýtať. Nakoľko sú tie bežné 2-kové mince likvidné oproti 1 a 0.
Nesmiete ich preplácať. To platí pri všetkých minciach. Ideálne by bolo kupovať "z ruky" bez provízie, alebo zo zatracovaného aukra, ale na to pravdepodobne nemáte skúsenosti, aby ste odhadli pomer stav a cena.
Likvidita je závislá od nálady trhu. Niektorí panovníci sa zbierajú menej o iných je väčší záujem.
Záleží v akom časovom horizonte by ste mince potom predával, ale aj väčšíe množstvo mincí nie je problém predať v krátkom čase/mesiac/ bez straty.
blasko.juraj.ml@gmail.com

Asi tak. Problém pri 0 a 1 nastáva na začiatku, kúpiť ju za cenu, za akú sa dá hocikedy a rýchlo predať. Problém pri 2 vzniká naopak pri predaji...T.z., že nieje jednoduché kúpiť dobre vzácnu mincu a nieje jednoduché predať bežnú mincu, či?

Mincovna Vídeň, mincmistr Konrád Richthausen. V tomto případě bych proti jeho vystavení neměl námitek. Je otřelý, ale detaily jsou v tomto případě patrné (drapérie a zbroj). Vidím, že jste koupil nejenom uherské tolary, pokuste se tedy vytvořit onu prezenci na těchto nominálech. Existuje řada dalších běžných habsburských tolarů. Např. tolar arcivévody Ferdinanda z Hallu, tolary Ferdinanda II. z Vídně a Klagenfurtu, tolary Ferdinanda III. z Kremnice.
www.slezske-mince.cz
RolencH@seznam.cz

No kdybych řešil situaci jako Thurzo, asi bych se zaměřil na produkci "domácích mincoven" a za mírnou cenu bych sem tam vzal pěkně vypadající stav 2 (při hodně rozumné ceně).
Pokud bych se rozhodl dělat průřez platidly platnými běžně historicky v místě expozice bez ohledu na mincovny, pak bych se znažil kupovat nejhůře stavy jako je ten Ferda III.
Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.