Příspěvky: 5 009
Zaregistrován
22. 7. 2011
Svět by byl nejkřehčí pouze v situace celosvětové hrozby jaderné války mezi hlavními mocnostmi. Pokud by tato situace nastala, pak nás nemusejí zajímat otázky uchování hodnot, protože by byly zcela zbytečné. Svět skončí celozničením za čtyři miliardy let, až dojde Slunci palivo a ono se začne rozpínat. Pak nám opravdu nic nepomůže-to je holý fakt.
Ale obyvatelé našeho území zažili během posledního tisíciletí několik dlouhých válečných konfliktů, které bych zažít nechtěl. Např. husitské války, válka třicetiletá, napoleonské války první a druhá světová válka. Myslíte si, že bylo v těchto dobách lidem dobře? Hrozí nám v současné době něco horšího, než byla druhá světová válka?
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Příspěvky: 1 375
Zaregistrován
17. 11. 2006
To jste napsal dobře a výstižně: "Sběratel má jistý pud sebezáchovy". Tedy většinou.
Příspěvky: 654
Zaregistrován
13. 5. 2013
Nedávno mně někdo poslal odkaz.Pouštěl jsem si to několikrát a nevím co si o tom mám myslet.Pokud je to pravda ,tak pokud to dobře chápu,ta válka co nikdo nechce přijde.Ostatně si nepamatuji,kdy obyčejní lidé nějak toužili po válce.Pokud je to dezinformace z Ruska,nebo Číny,tak je to skutečně velmi dobře udělané.akorát nevím ,proč by to dělali.Mají myslím svých problémů dost.
https://www.youtube.com/embed/HP7L8bw5QF4?rel=0
Příspěvky: 5 009
Zaregistrován
22. 7. 2011
Nechme již těch katastrofických scénářů a věnujme se diskuzi v intencích tazatelových dotazů. Proč se musí téměř všechny diskuze sprznit politikou. Zde jsme opravdu na sběratelských stránkách, kde by neměla mít politika žádné místo.
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Příspěvky: 654
Zaregistrován
13. 5. 2013
Evropa1-omlouvám se,sem to skutečně nepatří,ale reagoval jsem pouze na vás.Cituji-Ale obyvatelé našeho území zažili během posledního tisíciletí několik dlouhých válečných konfliktů, které bych zažít nechtěl. Např. husitské války, válka třicetiletá, napoleonské války první a druhá světová válka atd.
Příspěvky: 11 619
Zaregistrován
12. 6. 2012
Tak ona je filatelie hlavně radost (poznání atd.). Ti co jen kupují známky jako investice z toho asi moc nemají. Jako když někdo koupí krásný obraz a strčí ho do trezoru ... a tam je. Jistě, je to uchovaná hodnota, ale, zlaté cihly mají taky hodnotu (ovšem ta je dost stabilní a nevyroste za běžných okolností na dvojnásobek) a z nich se člověk nemusí těšit, nemá čemu, byť ta cihla je jistě pěkná, ale nějak to není ono. Nemá to tu přidanou hodnotu. Kdežto obrazem se člověk může kochat, pokud nesesychá v trezoru. Se známkama to je podobné. Navíc se člověk - sběratel i něco dozví. Člověku investorovi to je tak nějak fuk. Hlavně když stoupá hodnota.
Příspěvky: 6
Zaregistrován
26. 11. 2019
Evropa1 napsal/a:
Doufejme, že katastrofické scénáře nám nehrozí, ale plně rozumím vašim poznámkám, protože já jsem tyto obavy také slýchával z úst svého otce. On to měl ale mnohem těžší, protože žil v době totality, naopak my máme možnost výběru, svobodu a průchozí hranice.
Proto, pokud chcete být i z tohoto důvodu zcela finančně nezávislý, pak můžete svoje portfolio diverzifikovat na mnoho způsobů. Není přeci nic jednoduššího, než si otevřít ve švýcarské, či americké bance svůj účet a na něj převézt ve volně směnitelné měně přebytečnou finanční částku. Nebo si v jedné z těchto bank pronajmout bankovní trezor a do něho schovat přebytečné peníze např. ve zlatě, známkách, mincích atd. Pak všechny obavy spojené s případnou politickou nestabilitou budou zažehnány.
To samozrejme doufam take, ale jak se rika – kdo je pripraven, nebyva prekvapen.
Vami navrhovane veci jsou samozrejme relevantni a dolarovy ucet jiz mam. Nicmene porad je to o tom, ze jsou to penize podlehajici inflaci, navic je velmi snadne o ne prijit – staci nejaky mensi otres, zacinajici runy na banky, nasledne vyhlasene omezeni/zakaz vyberu a hotovo.
To same bankovni trezory – porad ty veci ma clovek mimo svuj dosah a kdyz pujde do tuheho, tak se k nim rozhodne nedostane. A navic, v pripade bankovnich schranek ani nelze mluvit o jejich nejakej pojisteni, protoze se vlastne oficialne nevi, co tam clovek ma. Ano, zlato ci stribro jako uchovatel hodnoty, souhlas. Idealne ne v podobe kilovych cihel, ale spise uncovych (a mensich) slitku a minci. Celkem anonymni, ale problem je s hmotnosti/mnozstvim, a to zejmena u stribra. Opet jsme u toho srovnani – dejme tomu, ze chce clovek prenest prave ty 2 miliony. U zlata to znamena necele 2 kg, u zlata skoro 125 kg (pri cene 500 Kc za unci) a u znamek par kousku papiru, ci v extremnim pripade jednu ci dve znamky.
Uz to nebudu dale rozmazavat, jen dodam, ze to vidim plus minus stejnej jako kolega voidik.
blazek007 napsal/a:
To jste napsal dobře a výstižně: "Sběratel má jistý pud sebezáchovy". Tedy většinou.
Ja se o nejaky snazim, i kdyz nejsem apriori sberatel.
Tohle je zajimavy post, na ktery si dovolim zareagovat. Jeden z duvodu, proc uvazuji o investici do znamek je to, ze jsou mi ze vsech alternativnich investic nejblize prave proto, ze v nich castecne vidim i jistou estetickou hodnotu (a castecne z nostalgie, kdy jsem jako maly kluk znamky sbiral), fascinuje me jejich pribeh a ted nemyslim jen ty znamky, ktere mají dolozenou historii vlastniku, ktera sama o sobe tvori cast jejich hodnoty, jak rika pan Kopriva. Ale třeba jen „obycejnou“ Penny Black…znamka stara pres 150 let, nebo prvni znamky jinych statu…uz jen drzet je v ruce a premyslet nad tim, jak „prezily“ tak dlouho, jakou maji historii. Samozrejme to cloveku neda a neco si o nich dohleda a tim se i ledacos dozvi. To stoupani hodnoty je jiste prijemny bonus a lhal bych, kdybych rikal, ze me to nezajima, ale zase si nemyslim, ze jsem typ člověka-investora, ktery by nekoukal na nic jineho. Mam doma nekolik knih, ktere jsem zdedil po babicce…ta je zase zdedila po svych prarodicih a oni po svych…pritom stare knihy nesbiram, ale je fascinujici jimi nekdy zalistovat.
Příspěvky: 5 009
Zaregistrován
22. 7. 2011
Ještě si dovolím zmínit několik velmi důležitých otázek.
Předně musíte být srozuměn s přísným posuzováním zachovalosti. Pokud tuto problematiku nemáte zažitou a neviděl jste adekvátní materiál, tak budete vystaven nejedné nepříjemnosti. Na trhu lze koupit větší počet vzácných známek, mincí atd., které ale nevykazují odpovídající kvalitu. Tento materiál se nabízí sice za nižší nominální ceny, než kusy špičkové, ale nemusí to být v relativní rovině pravda. Představte si příklad. Nové auto bude stát 400 tisíc a po pár letech jeho cena klesne na polovic. Ve sběratelství to ale v některých situacích neplatí, když obchodníci by toto "auto" nabízeli neznalým investorům za 300 tisíc, navíc s krásnou pohádkou. Dále si musíte uvědomit, že v dnešní době je trh zaplaven spoustou peněz, na trhu se pohybují velmi bohatí lidé, navíc s dlouholetou praxí a tito lidé dají svoje peníze pouze za kvalitu. Někde je nezajímá cena, ale vždy zachovalost.
Pokud bych chtěl investovat do sběratelského materiálu, pak bych nikdy nezvolil známky, což je můj názor, kterým vás nechci ovlivňovat, ale má to svoje zcela relevantní důvody. Dále se zamyslete nad otázkou, či je nutné investovat větší částku pouze do drahých. až předražených pár kusů. Nezamyslel jste se nad tím, že by možná bylo zajímavější koupit více položek v střední cenové třídě, jejichž cenové záznamy se pohybují stále v umírněnějším pásmu.
Pokud bych do něčeho chtěl investovat, pak bych se zamyslel nad hlediskem poptávky různě vzácného zboží. Pokud bude poptávka pouze po špičkových položkách a ostatní méně vzácné položky budou ležet jako neprodejné, pak není podle mého názoru trh zdravý. Pokud si najdete sběratelský materiál, který bude bez ohledu na vzácnost a cenu v celé šíří poptávaný, pak bych se soustředil právě tímto směrem.
Atd. Těch otázek by bylo celkem dost.
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Příspěvky: 5 009
Zaregistrován
22. 7. 2011
Ano, peníze mohou být zatíženy velkou inflací, ale myslíte si, že v některých situacích nemůže velké znehodnocení postihnout i známky?
Samozřejmě může nastat i situace, kdy nebudou dostupné bankovní trezory, pak si např. kupte pár vzácných mincí a zakopejte je dva metry hluboko na bezpečné místo. Se známkami to udělat nemůžete, protože jsou náchylné na cokoli jako malé děti a podle toho se k nim musíte chovat. A pokud připustíme katastrofický scénář a budete mít hlad, co myslíte, bude lépe přijít za majitelem potravin se vzácnou známkou, či vzácnou zlatou mincí.
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Příspěvky: 11 619
Zaregistrován
12. 6. 2012
Dnes český stát nekoupil obraz Mistra Vyšebrodského oltáře (velikost mírně menší než A4!). Z odhadovaných 15 mil Kč se to vyšplhalo na, se vším všudy, včetně cla, 157 mil Kč, což všechny překvapilo.
A fčil je otázka proč. Jako investice to patrně nepřichází v úvahu. Sběratelé ... netuším kolik může být sběratelů gotických maleb. Z podstaty věci asi moc ne. Je fakt, že každé dílo je unikát. Ale i tak. Jistota desetinásobku vzhledem k "obvyklým" cenám asi nebude sama sebou.
A pak se v tom vyznejte.
Pro vkládání příspěvků se musíte přihlásit.